Andropauza

www.bialekrukinaebooki.pl

Andropauza jest hormonalną chorobą dotykającą mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia. Jest zjawiskiem podobnym do kobiecej menopauzy. Podczas andropauzy w ciele i organizmie mężczyzny zachodzi wiele zmian, którym mogą towarzyszyć np.

przewlekłe zmęczenie czy wahania nastroju. Prawdopodobieństwo zachorowania na andropauzę wzrasta wraz z wiekiem. Po osiemdziesiątym roku życia sięga aż 50%.

Wiek nie jest jednak głównym czynnikiem wpływającym na rozwój andropauzy, dużo większe znaczenie ma ogólny stan zdrowia i prowadzony tryb życia. Czynniki, które mają największy wpływ na rozwój andropauzy to palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, złe odżywianie się, stres lub genetycznie uwarunkowany proces wczesnego starzenia się. Głównym powodem zachorowania na andropauzę jest spadek testosteronu, którego wraz z wiekiem ubywa z męskiego ciała.

Największym problemem przy diagnozie andropauzy okazuje się fakt, iż mężczyźni zwyczajnie wstydzą się przyznać, że w ich organizmie dochodzi do zmian, których nie mogą zaakceptować. Zachęcamy do odwiedzenia drogerii i zapoznania się z popularnymi kosmetykami i specyfikami: https://www.gandalf.com.pl/drogeria/