Co było trendy w latach 20.?

Sukienki klasyczne femi

Moda lat 20. miała swoje bardzo charakterystyczne cechy. Była to bowiem dekada dużych rewolucji nie tylko w dziedzinie mody, ale także pod względem obyczajów i zachować. Kobiety pozbyły się sztywnych gorsetów na rzecz wygodnych sukienek, a moda znacząco zmieniła swój bieg. Ceniona była szczupła sylwetka, bliższa raczej chłopięcym, niż kobiecym kształtom.

Sukienki miały też obniżony stan, co optycznie zwężało biodra i maskowało talię. Kobiety chętnie nosiły też krótkie fryzury, np. popularnego do dzisiaj boba z krótką grzywką. We włosy wpinały natomiast opaski lub przyozdabiały je piórem. Zrodziła się także moda na kokardy – najczęściej dopinano je z przodu lub z boku na biodrze.

Noszono też sztuczną biżuterię, przede wszystkim korale i długie sznury pereł. Taki styl lansowała m.in. Coco Chanel. Kobiety dodawały sobie też elegancji poprzez oplatanie się długimi, szerokimi szalami i chustami.

Na głowy natomiast zakładały małe kapelusze, które z wyglądu przypominały raczej hełmy, gdyż były pozbawione ronda i jakichkolwiek ozdób.

www.borkowo.info.pl