Co robić, aby uniknąć zawału

https://fornails.pl/frezarki-do-paznokci

Zawał serca dotyka coraz częściej nie tylko osoby starsze, ale także młode. Jego przyczyną bezpośrednią są zakrzepice, zatory oraz uciski mechaniczne na naczyniach żylnych, skurcze elementów mięśniowych, czy niewydolność prawo komorowa serca.

Jednak zawału można uniknąć. Jak się przed nim chronić? Podobnie jak w przypadku innych dolegliwości zdrowotnych, również zawał ma swoje podłoże w trybie życia.

I tak, w przypadku prowadzenia siedzącego trybu życia i nieodpowiedniej diety, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia zawału, niż w przypadku życia zdrowo. Najważniejsze jest zadbanie o serce i dostarczanie mu odpowiednich witamin.

A te można znaleźć między innymi w czarnych owocach takich jak jagody, borówki, jak również granaty. Równie ważne jest ograniczenie spożywania nasyconych kwasów tłuszczowych, ponieważ wysoki poziom złego cholesterolu negatywnie może wpłynąć na serce i w skutkach doprowadzić do zawału.

Aby zapobiec wystąpieniu zwału bezwzględnie zrezygnuj z palenia papierosów, unikaj stresujących sytuacji, staraj się regularnie uprawiać sporty i jedz zdrowo!.

www.bambinowyszkow.edu.pl