Dzieciaki coraz modniejsze

gps.city-traffic.com.pl drogeria internetowa

Okazuje się, że nasze dzieci są coraz bardziej świadome jeśli chodzi o modę niż my w ich wieku. Jest tak zapewne dlatego, że w tzw. naszych czasach nie było zbyt dużego wyboru. Nie mogliśmy ubierać się w to, w co chcieliśmy, raczej uzależnieni byliśmy my, a także nasi rodzice od tego, co w danym momencie można było dostać w sklepach. A nie oszukujmy się, nie było tego wiele, a także nie było to zbyt atrakcyjne. Wyjątkami były paczki przysyłane przez znajomych czy rodzinę z zagranicy.

Dziś sytuacja jest zdecydowanie inna. Dzieci mają olbrzymi wybór. Mogą ubierać się tak, jak chcą, albo ich rodzice mogą je ubierać tak, jak im się podoba. To właśnie jedyny zgrzyt w całej sytuacji, bowiem to, co podoba się dzieciom niekoniecznie podoba się rodzicom i odwrotnie. Okazuje się bowiem, że rodzice często chcą ubierać dzieci w klasycznym, eleganckim stylu. Chcą, aby dziewczynki wyglądały, jak młode damy, a chłopcy, jak gentelmani.

Zaś dzieciom niekoniecznie to odpowiada. One lubią nosić ubranka kolorowe, z nadrukami ich ulubionych bohaterów z kreskówek. Chłopcy lubią super bohaterów, a dziewczynki kociaki i kucyki. Mamy niekoniecznie są zadowolone z takiego obrotu spraw. Dlatego też często trzeba się namęczyć, aby znaleźć złoty środek. Na szczęście dzięki temu, że obecnie mamy naprawdę spory wybór jesteśmy w stanie jakoś to pogodzić.

Dlatego też warto czasem odpuścić, gdy jest się rodzicem i pozwolić dziecku nosić to, na co ma ochotę. W końcu dzieciństwo ma się tylko raz.