Fryzura „na Rachel”

https://www.optimumbhp.pl/REKAWICE-ROBOCZE,c,301

Promowanie zdrowych sylwetek można uznać za ogromną zaletę mody lat dziewięćdziesiątych. Po raz pierwszy od wielu lat naturalny, zdrowy wygląd zaczął zdobywać przewagę nad tym, co wykreowane i nastawione na zwracanie uwagi. Niestety, ze względu na ograniczoną dostępność niektórych materiałów, nie dotyczyło to tkanin, z których szyto ubrania.

Panie wreszcie mogły zafundować swoim twarzom odrobinę odpoczynku, rezygnując z ostrego makijażu. W cenie był naturalny wygląd, więc powoli znikało zamiłowanie do wyrazistych powiek czy ciemnych ust. Wśród kosmetyków prym wiodły te o neutralnej kolorystyce.

Dużym powodzeniem cieszyły się wszelkie odcienie beży i brązów. Makijaż nie miał już szokować, ale podkreślać urodę i modelować owal twarzy. W tych właśnie latach ogromną popularność zdobył serial „Przyjaciele”.

Kobiety uznawały, że fryzura jednej z jego bohaterek, Rachel, jest godna naśladowania. Warto wiedzieć, że ułożenie jej włosów nie wyróżniało się niczym szczególnym – były proste, gładkie i wycieniowane. Innym sposobem na modną fryzurę było mocne przycinanie włosów z tyłu i po bokach, podczas gdy z przodu i na czubku głowy pozostawiano dłuższe pasma.

www.fundacja-spoleczn.pl