Jak dobrze nałożyć puder?

mezoterapia kwasem hialuronowym

Czasami wydaje nam się, że wystarczy dobrać kosmetyki odpowiednie do swojej twarzy i wypełnić kosmetyczkę sprawdzonymi specyfikami, by zyskać zdolność wykonywania perfekcyjnego makijażu. Jednak posiadanie dobrze dobranych kosmetyków nie wystarczy.

Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy nakładaniu pudru na twarz. Podczas wykonywania makijażu liczy się przede wszystkim dobre oświetlenie.

Często malujemy się w zamkniętej łazience, przy sztucznym, padającym z góry świetle. Nie zdajemy sobie sprawy, że w tej sytuacji makijaż prezentuje się zupełnie inaczej niż po zetknięciu z naturalnym oświetleniem.

Jeśli więc masz ku temu warunki, staraj się nakładać puder oświetlając twarz z przodu. Dobrym rozwiązaniem jest też przeniesienie lusterka do pokoju i malowanie się przy oknie.

Ograniczysz tym samym możliwość wpadki z makijażem przypominającym nienaturalną maskę. Jeśli jednak możesz nakładać kosmetyki tylko przy sztucznym świetle, przed wyjściem przynajmniej obejrzyj końcowy efekt w pobliżu okna.

Puder najlepiej jest nakładać przy pomocy specjalnego puszka. Po nabraniu niewielkiej porcji kosmetyku, dobrze jest uderzyć nim w suchą, zewnętrzną stronę dłoni, by pozbyć się nadmiaru pudru, który mógłby zepsuć zamierzony efekt.