Jaka odzież ciążowa do szpitala?

www.tchp.org.pl https://www.sukienkimm.pl/sukienki/na-wesele/

Zazwyczaj myśląc o odzieży ciążowej, myślimy o tej, którą kobieta nosi przez 9 miesięcy, kiedy to jej ciało stopniowo się zmienia, a największe zmiany zazwyczaj zachodzą na jej brzuchu. Jednak musimy pamiętać o tym, że na końcu tych zmian czeka szpital, w którym także trzeba być odpowiednio przygotowaną i gdzie również potrzebna jest odpowiednia odzież. Dlatego też odpowiednio wcześniej trzeba zadbać o to, aby do szpitala zabrać niezbędną odzież ciążową, która nawet w tym niezwykłym momencie, pozwoli nam się dobrze czuć z naszym zmienionym ciałem.

Odpowiednie koszule

Oczywiście każda przyszła mama chciałaby się znaleźć w szpitalu dopiero wtedy, gdy zacznie się akcja porodowa.

Niestety trzeba być przygotowaną na to, że konieczność leżenia w szpitalu pojawi się znacznie wcześniej, a to oznacza, że warto zainwestować w koszulę nocną, która będzie przystosowana dla kobiet w ciąży. Wówczas będziemy miały pewność, że taka koszula będzie nam służyła przez dłuższy czas, bo dzięki specjalnym gumkom będzie się ona rozciągała na brzuchu, a więc zmieści się on pod nią nawet wtedy, gdy będzie dość duży. Co więcej, taka koszula ciążowa może mieć różnego rodzaju marszczenia, które sprawią, że nawet w takim stroju będziemy mogły się czuć piękne i seksowne. Jednak najważniejsze w tym wszystkim powinno być dla nas to, że taka koszula ciążowa może mieć różnego rodzaju rozpięcia, dzięki którym lekarze będą mogli wykonać wszystkie niezbędne zabiegi, a jednocześnie my, nie będziemy musiały się całe rozbierać.

To oznacza, że może ona mieć specjalne rozcięcie, które pozwoli na przypięcie pasów od KTG, tak aby można było spokojnie owinąć nimi nasz brzuch, ale jednocześnie nie będziemy musiały mieć podwiniętej koszuli, co mogłoby powodować dyskomfort. Niektóre koszule można też rozpiąć na plecach, co w razie czego pozwala na podanie zastrzyku znieczulającego, również bez konieczności podnoszenia całej koszuli.

To warto przemyśleć

Kupując koszulę ciążową powinnyśmy się zastanowić nad tym, czy nie powinna mieć ona specjalnego rozcięcia, które w późniejszym czasie pozwoli na karmienie dziecka. Wówczas nie będziemy musiały kupować nowej koszuli, bo ta świetnie sprawdzi się zarówno w czasie ciąży, kiedy będziemy musiały iść do szpitala, jak i po porodzie, kiedy będziemy potrzebowały łatwego dostępy do piersi, aby móc karmić nasze maleństwo.

Taka koszula może mieć rozcięcie maskowane większą ilością materiału, który będzie je zasłaniał, albo może mieć na wysokości piersi guziki, z jednej i drugiej strony, dzięki czemu będziemy mogły je dowolnie odpinać i zapinać, w zależności od tego, którą piersią w danej chwili chcemy karmić. Takie rozwiązanie jest wygodne, bo takie guziki łatwo rozpiąć, a jednocześnie mamy pewność, że nic nie będzie widać, kiedy będziemy spały czy w inny sposób zajmowały się naszym maleństwem. Takie koszule ciążowe nie muszą być nudne. Mogą mieć ciekawe marszczenia albo nadruki, a co najważniejsze mogą dawać możliwość wygodnego ich rozpięcia w miejscach, które są najważniejsze podczas różnych badań, samego porodu czy karmienia.