Jaskra i zaćma – leczenie i zapobieganie

eretina http://optykpiekary16.pl/okulary-illesteva/

Nasze oczy są bardzo ważne, dlatego powinniśmy o nie odpowiednio dbać. Jeśli w młodym wieku nie mamy z nimi problemów, nie oznacza to, że w przyszłości będzie tak również. Wszystko zależy od tego, jak postępujemy ze swoimi oczami.

Osoby starsze często cierpią na jaskrę lub zaćmę. To dwie najpopularniejsze choroby narządu wzroku. Zaćma powoduje zmętnienie soczewki oka, natomiast jaskra spowodowana jest zbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Obie te choroby, w przypadku nieleczenia prowadzą do ślepoty. Dlatego tak istotne jest, by w przypadku pogorszenia wzroku, skonsultować swój stan oczu z okulistą. Będzie on w stanie stwierdzić, czy to początek choroby.

Zarówno jaskrę, jak i zaćmę można leczyć operacyjnie. Takie zabiegi mogą doprowadzić nawet do całkowitego wyleczenia. Dodatkowo jaskrę można leczyć również farmakologicznie.

Sposób leczenia zależy od stanu zdrowia pacjenta i decyzji lekarza. Aby zapobiec wystąpieniu tych popularnych chorób narządu wzroku, powinieneś szczególnie dbać o oczy. Nie narażać ich na częste działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nawilżać kroplami do oczu. Nie zawsze uda się zapobiec chorobie, jednak będąc czujnym jest szansa na całkowite wyleczenie.