Kosmetyki – dlaczego kremy i balsamy są tak ważne?

www.wydawnictwopuls.pl Mnemosline 2020

Statystycznie nadal większa część segmentu klientów branży kosmetycznej to kobiety, choć trend ten coraz częściej ulega zmianom. Panie bardzo chętnie sięgają po upiększające mazidła. Bardzo dobrze rozeznane w ich rodzajach bez problemu dokonują odpowiednich wyborów. Jednym z bardzo często wybieranych produktów kosmetycznych są kremy oraz balsamy do ciała. Dlaczego ich używanie jest takie ważne? Odpowiedź znajdziesz w artykule poniżej.

Kremy i balsamy

Przede wszystkim na początku zwróćmy uwagę na bardzo błahe walory tych dwóch kosmetyków.

Pięknie pachną, co przyciąga uwagę klientek. Szczególnie te kremy lub balsamy, jakich zapach utrzymuje się na skórze dłużej niż kilka minut cieszą się dużym zainteresowaniem. Zwraca się również uwagę na ich skład, kształt opakowania oraz cenę. Ostatni z wymienionych czynników ma ogromny wpływ na decyzję zakupowa klienta. Niestety nie zawsze niski koszt równa się wysokiej jakości produktu i jego odpowiedniego działania na skórę. To właśnie ze względu na działanie kosmetyczne powinien być kupowany krem oraz balsam.

Ich zadaniem jest najczęściej nawilżenie powierzchni skóry na dowolnych partiach ciała od twarzy po same stopy. Na półkach znajdziemy tez kremy ujędrniające i pomagające w walce z zmarszczkami. Panie zmagające się z cellulitem, czyli tzw. pomarańczową i nieestetyczną skórką sięgają również po balsamy ułatwiające jego zwalczanie. Wszelkiego rodzaju defekty dermatologiczne także są niwelowane dzięki konkretnym kremom i balsamom. Dlatego nie ma się czemu dziwić, że w szafkach łazienkowych często znajdujemy ich bardzo dużą ilość.

Zaleca się ich stosowanie każdemu. Szczególnie w okresie zimowym. Warto zatroszczyć się o natłuszczenie skory dłoni oraz twarzy przed wyjściem z domu na mróz. Niska temperatura niekorzystnie wpływa na stan naskórka. Stosowanie kremu pod mocno kryjące podkłady, to kolejne zalecenie dla Pań lubiących mocniejszy makijaż. Nie wykonując tej czynności narażamy swoją cerę na negatywne działanie substancji zawartych w podkładach, które prowadzi do powstania nieestetycznych wyprysków, zatkania porów i wysuszenia.

Również kremy dla dzieci to obowiązek każdej mamy. Nie warto wypuszczać z mieszkania malucha na śnieg bez wysmarowania jego anielskiej buźki, ponieważ w przeciwnym przypadku po powrocie do domu czeka nas przeprawa z przemarzniętymi policzkami, ustami i noskiem.

www.comid.pl