Kosmetyki do opalania

www.zywieckapilka.pl aspazja.pl

O ile na co dzień jeszcze pamiętamy o stosowaniu kosmetyków, takich jak krem do rąk czy do twarzy, o tyle nie zawsze pilnujemy, aby odpowiadały one potrzebom naszej skóry, nie mówiąc już o panujących warunkach atmosferycznych. A to niestety nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ działamy na naszą skórę tylko połowicznie. Owszem, dostarczamy jej niezbędnych minerałów i witamin, ale jednocześnie nie zawsze te kosmetyki oferują takie działania, na jakich najbardziej powinno nam zależeć.

Zwłaszcza jeśli mówimy o lecie i zimie. Dlatego też, jeśli mamy kupić jakieś kosmetyki, to powinniśmy patrzeć na nie, nie tylko pod kątem potrzeb naszej skóry, ale również pod kątem pogody, na jaką w danym momencie będziemy się wystawiali.

Na co narażeni jesteśmy zimą?

Przede wszystkim warto sobie zdawać sprawę z tego, że zimą nasza skóra jest wystawiona na szczególne problemy.

Z jednej strony będąc na dworze wystawiamy ją na działanie niskich temperatur, aby za chwilę wejść do pomieszczeń, w których ta temperatura jest znacznie wyższa. To powoduje, że nasza skóra narażona na tak gwałtowną zmianę temperatur będzie się szybciej przesuszała, pękała i stanie się szorstka. Dlatego też, jeśli chcemy w odpowiedni sposób chronić naszą skórę, powinniśmy zimą sięgać po odpowiednie kosmetyki, które powstały właśnie na tą porę roku.

One z jednej strony będą miały ją nawilżać, a z drugiej będą miały tworzyć warstwę ochronną, aby oddziaływanie tych temperatur na naszą skórę nie było aż tak duże. Ważne jest tutaj również to, aby kupować kosmetyki, które nie tylko będą chroniły skórę naszej twarzy czy rąk, ale również takie, które będą chroniły nasze usta, które także są szczególnie narażone na popękanie, spowodowane oblizywaniem ust przy niskich temperaturach.

Jak to jest latem?

Oczywiście skoro mamy kosmetyki, które zostały wyprodukowane z myślą o zimie i temperaturach, które wówczas panują, to mamy również kosmetyki, które powstały specjalnie z myślą o lecie.

To oznacza, że mamy specjalne kosmetyki, które powinniśmy stosować podczas opalania. Nie tylko wtedy, gdy idziemy na plażę, ale także wtedy, gdy wybieramy się na zwykły spacer czy na zakupy. Dzięki takim kosmetykom będziemy mogli chronić naszą skórę przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych, a więc nie tylko przed poparzeniem, ale również przed jej wysuszeniem, czy nadmiernym starzeniem, już nie mówiąc o tym, że nadmierne wystawianie naszej skóry na działanie promieni UV może wywoływać choroby skóry, takie jak nowotwory.

Przede wszystkim takie kosmetyki na opalanie możemy dobrać odpowiednio do wieku, a co więcej im jaśniejsza jest nasza skóra, tym mocniejsze powinny być filtry, które zastosowane będą w danych kosmetykach, tak abyśmy mieli pewność, że nasza skóra będzie odpowiednio chroniona. Dodatkowo warto wiedzieć, że możemy zainwestować w kosmetyki do opalania, które będą wodoodporne, a więc spokojnie będziemy mogli się kąpać, kiedy będziemy nimi wysmarowani. Warto stosować nie tylko te kosmetyki, które będą odpowiadały potrzebom naszej skóry, ale również te, które będą dopasowane do pogody, która aktualnie będzie panowała za oknem.