Kosmetyki – olejki i szampony do włosów

myscara cena FEMI PLEASURE

Włosy to ozdoba każdego z nas. Dlatego tak chętnie o nie dbamy stosując różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne w domu i w salonach fryzjerskich. Jednym z stałych elementów ich pielęgnacji jest stosowanie szamponów oraz olejków. Jakie przynosi skutki i które z produktów warto używać?

Szampon i olejek dla ładniejszej fryzury

Pierwszą wskazówką, wartą zapamiętania dla maniaczek i maniaków czupryn jest informacja, o składzie szamponów. Należy sprawdzać nie tylko ich właściwości, zapach i cenę, ale przede wszystkim skład.

Bardzo negatywnie na kondycje każdego typu włosów działają kosmetyki zawierające parabeny. Składniki te wysuszają włosy i prowadzą do ich znacznie szybszego niszczenia. Druga kwestią jest odpowiedni dobór kosmetyku. Nie można do włosów kręconych stosować szamponów przeznaczonych dla prostych pasm. Ponieważ zniszczą one fryzurę, która zacznie wyglądać nieestetycznie.

Podobnie w odwrotnym przypadku. Istotne jest również to, czy włosy były poddawane farbowaniu, rozjaśnianiu lub innym zabiegom fryzjerskim ingerującym w ich strukturę. Przykładowo po przeprowadzeniu prostowanie keratynowego lepiej unikać jak ognia szamponów zawierających wspomniane parabeny, bowiem efekt nie będzie się utrzymywał. W przypadku olejków również ważne pozostaje sprawdzanie ich składu. Im bardziej będą naturalne tym lepiej.

Często dobrym rozwiązaniem jest zapłacenie znacznie wyższej kwoty za produkt niż osłabienie włosów. Poleca się olej kokosowy, który doskonale wpływa na prezencje kosmyków i przyda się również na inne części ciała. Wcierany w skórę poprawia jej wygląd i można dzięki niemu przygotować w kuchni kilka potraw. Jest wspaniały, dlatego polubiły go rzesze kobiet. Równie dobry jest olejek arganowy, który pomoże rozczesać splątane włosy, a także je nawilży.

Można spróbować jego właściwości dbając o kondycje rzęs. Nie należy pod żadnym pozorem przesadzać z olejowaniem włosów! Nakładanie zbyt dużej ilości olejków szkodzi i negatywnie wpływa na wygląd fryzury, jaka prezentuje się jako przetłuszczona. Wystarczy mała kropelka by rozczesać pasma, a nawilżając je lepiej pozostańmy w domu ponieważ nie prezentują się w czasie tego zabiegu zbyt dobrze.

www.innogenerator.pl