Kosmetyki starożytnych Greków

wyprzedaż kosmetyków kremy do rąk

Makijaż starożytnych Greczynek podobnie jak w przypadku Egipcjanek wykonywany był przede wszystkim przez wyszkolone w tym celu niewolnice. Popularnymi środkami pielęgnacji twarzy były maseczki różnego rodzaju, zwłaszcza te wykonane z mleka i chleba.

Wśród substancji, które pomagały skórze mieszkanek greckich polis znajdowała się również glinka, miód i krochmal. Mydło, które stosowano powszechnie wykonane było z koziego tłuszczu i bukowego popiołu.

Mieszkanki starożytnej Grecji stosowały również róże i szminki. Panowała wówczas moda na cerę alabastrową, jasną, co było powodem stosowania różnych środków wybielających, które miały zmienić naturalny odcień skóry.

Greczynki malowały się bardzo powściągliwie, a bardziej wyrazisty i barwny makijaż stosowany był przede wszystkim przez prostytutki. W dawnej Grecji znano również przybory ułatwiające wykonanie makijażu.

Powszechne stosowane były lusterka, szpilki i grzebienie, a nawet pęsety. Bardzo ważnym elementem kunsztownego wizerunku był sposób ułożenia włosów (najczęściej krótkie, z przedziałkiem i grzywką).

www.polkowskijan.pl