Modne dzieci, zadowolone dzieci

Współczesny świat rządzi się specyficznymi regułami. Okazuje się, że już od najmłodszych lat pojawia się w wielu dziedzinach presja społeczna. Czymś takim jest moda. Już dzieci zwracają uwagę na to, w co się je ubiera i mają swoje sprecyzowane zdanie na ten temat. Rodzice także ulegają presji.

Wiele mam śledzi kobieca prasę i serwisy internetowe, w których mnóstwo jest zdjęć znanych aktorek czy piosenkarek wraz z dziećmi, które wyglądają, jak ze stron żurnala. Mamy przyglądają się trendom i starają się, jak najmodniej ubierać swoje dzieci. Dlatego też wielką popularnością cieszą się linie dziecięce w znanych sklepach odzieżowych. Tam mamy ubierają się same i mogą ubrać także własne maluchy. Oczywiście dzieci niekoniecznie są z tego zadowolone.

Bowiem one nie oglądają kolorowych gazet i serwisów internetowych, ale reklamy i kreskówki. Moda dziecięca z dziecięcej perspektywy to ubranka z wizerunkami ich ulubionych, animowanych bohaterów. Dziewczynki chcą wyglądać jak księżniczki z bajek Disneya, albo przynajmniej nosić ubranka z ich podobiznami, zaś chłopcy wolą wyglądać jak super bohaterowie niż, jak mali gentlemani, a tak chętnie widziałyby ich mamy. Dlatego rodzice muszą tak to wszystko przeprowadzić, aby spotkać się gdzieś pośrodku. Dzieci powinny być zadowolone z tego, jak wyglądają, a rodzice także powinni być dumni ze swoich dzieciaków i nie wstydzić się tego, w co są ubrane.

Nie jest to aż takie trudne i ostatecznie także warto po prostu ustąpić i dać dziecku swobodę, oczywiście w granicach rozsądku.

gps.city-traffic.com.pl