Modowe hity lat 20.

www.fondlar.pl

Każda dekada może pochwalić się swoimi mocnymi stronami, jeżeli chodzi o modę. Wiele z ówczesnych hitów przetrwało do dzisiaj i śmiało można ocenić, że pod względem ilości modowych rewolucji zdecydowanie na prowadzenie wychodzą lata 20. XX wieku.

Pierwszym przełomowym momentem jest niewątpliwie popularyzacja makijażu – kobiety zaczęły podkreślać swoje atuty wykorzystując do tego czerwone pomadki do ust i czarne kredki do oczu. Często goliły też swoje naturalne brwi i dorysowywały im inny, wymarzony kształt, często powyżej ich pierwotnej linii. Panie używały też różu na policzki i cieni do powiek.

Kolejny przełom nadszedł wraz z Coco Chanel, która pozwoliła kobietom odkrywać nogi i wprowadziła uwielbianą do dzisiaj 'małą czarną’. Były to proste, krótkie czarne sukienki, które wydobywały maksimum kobiecości i świetnie sprawdzały się w każdej sytuacji. Zmienił się także codzienny styl ubierania kobiet: na ulicach coraz częściej można było spotkać panie w spodniach, prostych koszulach i marynarkach.

To właśnie wtedy powstały słynne do dzisiaj perfumy Chanel nr 5. Wszystkie z tych elementów w latach 20. były prawdziwą rewolucją, jednak pomimo upływu niemal całego wieku nadal są uwielbiane przez kobiety na całym świecie.