Niedobór cukru na co dzień

arenaslonca-leba.pl

Niedocukrzenie jest coraz częściej występującą chorobą, jednak nadal wielu cierpiących na nią nie wie, jak właściwie postępować. Podstawowym popełnianym przez nich błędem jest włączanie do diety większej ilości cukrów I węglowodanów.

Niedobór cukru, jeśli jest właściwie leczony i kontrolowany, może wcale nie wpływać na jakość i funkcjonowanie w codziennym życiu, wystarczy jedynie, by chory przestrzegał kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim, by bezpiecznie podnieść poziom cukru należy zmienić nawyki żywieniowe i zacząć jeść mniejsze porcje posiłków, ale częściej, by uregulować pracę metabolizmu.

Chory powinien jeść także produkty bogate w substancje resztkowe – celulozę, ligniny I pektyny. Warto wykonać także test tolerancji glukozy.

To badanie często wykorzystuje się przy rozpoznawaniu cukrzycy, może jednak być też pomocne dla rozpoznania niedocukrzenia. Osoby cierpiące na niedocukrzenie powinny także każdego dnia badać poziom cukru.

Służą do tego specjalne glukometry, które można nabyć w aptece. Łysienie androgenne nie jest zazwyczaj poddawane leczeniu, zwłaszcza jeśli dotyczy mężczyzn starszych.

www.tbom.pl