Odcień podkładu idealny dla ciebie

https://aspazja.pl/zabiegi/plazma-das-medical Kosmetyki ziołowe

Określenie typu swojej skóry i wykonanie eksperymentu z dwoma kolorowymi kartkami to tylko pierwszy krok na drodze do dobrania odpowiedniego podkładu. Zanim zdecydujesz, który specyfik ze sklepowej półki trafi do twojej kosmetyczki, postaraj się dobrać właściwy dla ciebie odcień.

Dobrze wiedzieć, jak przygotować się do stanięcia przed tym wyzwaniem. Jeśli masz w planu zakupienie nowego podkładu, wybierz się do drogerii bez makijażu.

Dla wielu kobiet jest to niemal nie do pomyślenia, jednak nie sposób dobrać odpowiedniego podkładu, kiedy nie widzimy naturalnego koloru swojej skóry. Najczęściej powielanym w tej sytuacji błędem jest testowanie podkładu na skórze dłoni.

Tymczasem powinnyśmy rozsmarowywać kosmetyk na żuchwie, by móc bez problemu porównać kolory. Kiedy nałożysz już próbkę, nie decyduj się zbyt pochopnie.

Podkład potrzebuje dwóch minut, by utlenić się i wyglądać naturalnie. Często kupujemy ciemniejsze podkłady, bo wydaje nam się, że będziemy wyglądać lepiej.

Tymczasem zastosowanie zbyt ciemnej kolorystyki postarza twarz. Nie używaj też tego samego podkładu przez cały rok – opalona skóra wymaga innej pielęgnacji.