Polska rewolucyjna myśl

www.zywieckapilka.pl

Jeszcze w XIX wieku kobiety musiały liczyć na własną inwencję jeśli chodzi o wyrób kosmetyków. Ilość produktów pojawiających się we współczesnych drogeriach jest efektem ogromnej ilości wynalazków, które życie kobiety miały ułatwić.

Pierwszy tusz do rzęs jest wynalazkiem marki Max Factor, którą założył urodzony w 1877 roku polski emigrant Maksymilian Faktorowicz. Nieoceniony jest wpływ tego wynalazku nie tylko na codzienne życie kobiet, które dzięki temu wynalazkowi nie tylko mogły efektywniej upiększać swój wizerunek, ale także zaprzestały niebezpiecznych dla zdrowia rytuałów polegających na polewaniu rzęs gorącym woskiem.

Bardzo duży jest też wpływ tego wynalazku na kulturę, która w XX wieku przeżyła boom kosmetyczny, który niewątpliwie zmienił sposób postrzegania rzeczywistości. Wynalazek Faktorowicza nie tylko przyczynił się do ułatwienia pracy zawodowców, ale wpłynął również na życie każdej kobiety, która mogła dzięki niemu porzucić zagrażające zdrowiu praktyki upiększania swojego ciała.