Różnica między haute couture a prêt-à-porter

sloggi maxi https://bezpieczenstwo-bhp.pl/2_raw-pol-reis

Odzież produkowana zarówno w formie nielicznych, elitarnych a tym samym bardzo drogich egzemplarzy, skierowana jest do wąskiej grupy społecznej, która może sobie pozwolić na zakupy tego typu dóbr będących luksusowymi.

Brak ograniczeń zarówno finansowych jak i mentalnych powoduje ciągły rozwój tegoż działu krawiectwa a co za tym idzie tworzenie kolejnych wzorów i modeli.

Osoby ubierające się w tego typu odzież, pochodzącą najczęściej z nowych kolekcji i corocznie powstających nowych projektów, stanowi jednakże znikomy procent ludzi pojawiających się na naszych ulicach.

Większość z nas ubiera się w odzież szytą masowo, nierzadko dystrybuowaną przez wielkie sieciowe sklepy a co za tym idzie dostępną w najróżniejszych miejscach świata i dla każdego.

Ze względu na ich masowy charakter powstawania oraz zbywania, rzeczy te tracą swój indywidualny charakter i stają się bardzo popularnymi.

Właśnie takowa, najczęściej spotykana moda, to moda pret-a-porter, czyli ubrania szyte masowo i dostępne w gotowej już formie.