Sprawdzajmy składniki kosmetyków

zestaw prezentów dla babci odsysanie tłuszczu

Czasami kupujemy jakieś kosmetyki, bo widzieliśmy ich reklamę w telewizji i nam się spodobała. Innym razem słyszeliśmy jak zachwycała się nimi nasza siostra, mama czy koleżanka, a przecież skoro im pomogły, to nam również pomogą. Prawda jednak jest taka, że każda skóra jest inna, każda potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, a jeśli będziemy wybierać kosmetyki bez sprawdzania ich składu, to szybko może się okazać, że dane kosmetyki bardziej nam zaszkodzą niż pomogą. Dlatego też, nie powinniśmy wybierać kosmetyków z polecenia, dlatego że spodobała nam się ich reklama czy opakowanie, tak naprawdę powinniśmy dokładnie zapoznać się z ich składem, aby móc powiedzieć, czy będą one odpowiadały potrzebom naszej skóry.

Poświęćmy na to chwilę

Nie jest sztuką wejść do sklepu, złapać pierwszy lepszy kosmetyk, zapłacić i wyjść. Jeśli chcemy mieć pewność, że stosowanie danego preparatu przyniesie oczekiwane rezultaty, jeśli chcemy mieć pewność, że pomoże on nam zadbać o naszą skórę, to powinniśmy poświęcić trochę czasu na jego dokładne poznanie.

To oznacza, że musimy przede wszystkim sprawdzić jakie składniki w sobie zawiera. Czy posiada takie składniki, które będą w stanie odpowiedzieć na potrzeby naszej skóry czy wręcz przeciwnie? Dodatkowo powinniśmy też sprawdzić, czy dany kosmetyk jest przeznaczony do takiego rodzaju skóry, jaką my mamy. Przecież czegoś innego podczas pielęgnacji będzie potrzebowała skóra z tendencją do przetłuszczania się, a czegoś innego taka, która ma tendencję do wysuszania. Warto także sprawdzić czy przy danym kosmetyku znajdziemy informacje odnośnie tego, czy był on testowany na zwierzętach, jak i tą, dla jakiego wieku jest on przeznaczony. Im więcej dowiemy się po przestudiowaniu informacji na opakowaniu, tym większa będzie szansa, że uda nam się dobrać takie kosmetyki, które faktycznie idealnie będą odpowiadały na potrzeby naszej skóry.

Porozmawiajmy z kosmetyczką

Aby móc wybrać odpowiednie dla siebie kosmetyki, musimy w pierwszej kolejności wiedzieć, jaką mamy skórę i czego jej potrzeba.

Czy mamy taką, która jest przesuszona, czy taką która jest przetłuszczona, albo mamy skórę mieszaną? Może się też okazać, że będziemy mieli problem z widocznymi naczynkami, z przebarwieniami czy zmarszczkami, a to także powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wybierania dla siebie odpowiednich kosmetyków. Dlatego też, jeśli nie potrafimy samodzielnie ocenić, jakie te kosmetyki powinny być, to zawsze najpierw możemy się umówić z kosmetyczką. Ona sprawdzi jak prezentuje się nasza skóra, powie czego jej potrzeba, a następnie poradzi nam, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas wybierania odpowiedniego dla siebie kosmetyku. Jeśli poradzimy sobie z przebarwieniami, to w dalszej kolejności będziemy mogli zająć się tym, że nasza skóra jest wysuszona albo tłusta. Wybór odpowiedniego kosmetyku, takiego który będzie odpowiadał na wszystkie potrzeby naszej skóry jest niezwykle ważny, ale jednocześnie też trudny. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, to warto skorzystać z pomocy specjalisty.