Strój bywa ważny

https://jerryshepherd.com/pl/j-s/mezczyzna/swetry-i-kardigany-pl/

Sposób w jaki ludzie się ubierają od dawna budzi spore emocje, a także kontrowersje. Jak wiemy indywidualne gusta potrafią się od siebie diametralnie różnić i to, co ktoś uznaje za świetny pomysł na strój, ktoś inny uzna za rzecz nie do zaakceptowania. Mimo to istnieją pewne kanony, również w zakresie mody męskiej, którym mężczyźni na całym świecie pozostają wierni.

To temat-rzeka, o którym wiele już napisano i z pewnością nie jesteśmy ostatnimi, którzy ów wątek podejmują. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w pewnych warunkach i okolicznościach sposób ubierania może być szalenie istotny. Mamy tutaj na myśli chociażby sytuacje oficjalne, gdy nie wypada nam ubrać się byle jak.

Fakt, że w kulturze utrwaliły się pewne schematy ubioru adekwatnego do sytuacji jest czymś normalnym. Dlatego na ważne uroczystości nie przychodzimy w biegowym dresie, a sukienki w pastelowych kolorach w czasie pogrzebu stanowią wyjątkową gafę i mogą być fatalnie odebrane przez żałobników. Przyswojenie sobie pewnych unormowań może nas uchronić przed wieloma wpadkami.