Wpływ alkoholu na układ nerwowy

promocje na produkty do włosów

Już niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na zachowanie człowieka. Wszystkie napoje wyskokowe są szkodliwe dla układu nerwowego – każda jego dawka wpływa na obniżenie sprawności funkcjonowania całego organizmu. Co więcej – każda dawka alkoholu, która nawet nie jest odzwierciedlona w zachowaniu człowieka, wpływa na zaburzenie reakcji wzrokowej i słuchowej.

Napoje wysokoprocentowe zakłócają logiczne myślenie i prawidłowy osąd rzeczywistości. Trzeźwy człowiek jest empatyczny – pijany ma upośledzoną uczuciowość wyższą. Pod wpływem alkoholu przez ludzi przemawiają pierwotne instynkty, popędy i prostackie zachowania.

Jak alkohol wpływa na układ nerwowy? Otóż na początku upojenia alkoholowego organizm człowieka zdaje się pobudzony. Jednak im dłużej jest spożywany alkohol, tym bardziej zatruwane jest całe ciało. Szkodliwy wpływ napojów wysokoprocentowych sięga ośrodków podkorowych – człowiek staje się apatyczny, otępiały i senny.

Zdarza się, że osoba pijana traci przez to przytomność. Następnie alkohol dociera do rdzenia mózgowego i części pnia mózgowego, co przyczynia się do zanikania odruchów.