XX wiek w modzie haute couture

https://www.telimena.pl/ https://www.optimumbhp.pl/

Ponieważ branża modowa, jak już wcześniej wspomniano, jest bardzo prężnie działającą, ciągle się rozwijającą, dlatego też cały czas na tym rynku pojawiają się coraz to nowe nazwiska, nazwiska osób, które próbują zaistnieć i znaleźć tam swoje miejsce, na zawsze odciskając swoje piętno, piętno swoich własnych pomysłów, na kartach historii mody. XX wiek był czasem, gdy kolejne znane osobistości stworzyły swoje własne domy mody i swoimi pomysłami i kreatywnością kształtują trendy modowe.

Do najbardziej znanych zaliczyć możemy Yves Saint Laurenta także Pierrea Cardina. Nazwiska Andre Courregas oraz Emanuel Ungaro też nie są przecież nam obce.

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że ilość projektantów i istniejących domów modowych jest już tak duża, że nie znajdzie się miejsce dla kolejnych. Jednakże swoją kreatywnością nowe osobowości pojawiały się i pojawiają się nadal na modowym rynku.

Christian Lacroix, Jean-Paul Gaultier i Thierry Mugler to kolejni projektanci, projektanci mający prawo używania określenia haute couture, dla nazwania swoich kolekcji.

www.donmiko.it